herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

KRZYŻ I IKONA ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
W DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ


8 czerwca b.r. rozpoczęła sie peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM w diecezji warszawsko-praskiej, począwszy od Katedry św. Floriana.
9 czerwca grupa Sióstr z Domu Prowincjalnego oraz z Domu Formacji Wincentyńskiej na Kamionku uczestniczyła w procesji z symbolami ŚDM. Przed Kościołem Konkatedralnym na Kamionku była jedna ze stacji. Po modlitwie Ks. Proboszcza Mateusza MATUSZEWSKIEGO studentki z Domu Formacji Wincentyńskiej prowadzonego przez nasze Zgromadzenie zatańczyły piękny taniec uwielbienia Boga, wyrażajacy też radość młodości. Następnie procesja wyruszyła do kolejnych stacji: przy Akademiku UW (ul. Kickiego), Przy Akademiku ARKA przy domu Słowa Bożego, aż do Kościoła pw Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tu miały miejsce: Wieczór Uwielbienia - poprowdzony przez Kapelę N (Księży Misjonarzy) - Msza św. oraz agapa, po której rozpoczęto całonocną adorację Krzyża.

     
       
       
       
       WINCENTYŃSKIE DNI FORMACJI
CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

w Domu Sióstr Miłosierdzia w Warszawie, przy ul. Tamka 35   
6 – 8 czerwca 2014 roku
 

 W tych dniach odbyło się spotkanie w ramach Wincentyńskich Dni Formacji, które poprowadził Ks. Dyrektor Kazimierz MAŁŻEŃSKI CM we współpracy z grupą Sióstr. Przebiegało ono pod hasłem "Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie Moimi świadkami w Jeruzalem i aż po krańce ziemi." Dz 1,8

W czasie katechez, modlitwy liturgicznej, osobistej, przyzywano Ducha Świętego. Piękną kulminacją była modlitwa Akatystu ku czci Ducha Świętego, w którego bogatych wezwaniach każdy mógł wypowiedzieć i zawrzeć swe osobiste modlitwy i prośby.

     
       

 


PAMIĄTKOWA TABLICA W SZPITALU
PRZY UL. BANACHA W WARSZAWIE

W czwartek, 22 maja 2014 roku, w Szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie, w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby, odsłonięto Tablicę Wybitnych Osobowości. Wśród nazwisk profesorów, lekarzy, pielęgniarek znalazły się też nazwiska dwóch naszych sióstr, które przez wiele lat służyły chorym w tamtejszym Szpitalu: śp. Siostry Józefy Kozieł i Siostry Teresy Wojtaszczyk. Dziękujemy Bogu za ich piękną posługę.


 

 

WIELKANOC 2014

"CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!
NIECH RADOŚĆ TEGO DNIA STALE TOWARZYSZY WSZYSTKIM…
NIECH OPROMIENIA CODZIENNY TRUD,
NIECH ROZPRASZA WSZELKIE NIEPOKOJE
I STANIE SIĘ ŹRÓDŁEM PRAWDZIWEGO SZCZĘŚCIA."

                                  bł. Jan Paweł II

Niech pokój i moc płynące z tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa napełnią Wasze życie nową radością i odwagą do kroczenia Bożymi drogami, ku drugiemu człowiekowi!


Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska