herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

NA PIELGRZYMIM SZLAKU...

Tego roku, po raz kolejny gościłyśmy  w Domu Prowincjalnym grupę pielgrzymów z Częstochowy,  przygotowywano też materiały do punktu sanitarnego, w którym posługują nasze siostry.   

Na szlak pielgrzymkowy wyruszyły:
5 sierpnia z Bazyliki Św. Krzyża: S. Teresa KOZICKA i S. Ewa WOJDAT, a 6 sierpnia z Kościoła Św. Anny grupa sióstr: S. Józefa STANKIEWICZ, S. Agnieszka SZEREWICZ, S. Dorota WRÓBEL i S. Małgorzata ZAGOŻDŻON. S. Józefa pielgrzymuje "jubileuszowo" -
25 raz (24 pielgrzymki z Warszawy na Jasną Górę i 1 do białoruskiego sanktuarium). Powierzając im swoje intencje, które nosimy w sercu, obiecałyśmy również modlitewne wsparcie w trudach pielgrzymowania do stóp Jasnogórskiej Matki i Królowej. Ogarniamy też modlitwą tych, którzy  naszym Pielgrzymom ofiarują pomoc i gościnę na pątniczym szlaku.

     
       
     
       


PRZYSTAŃ Z JEZUSEM
KOŁOBRZEG, 21-27.07.2014


Trzy nasze Siostry: S. Renata BEREDA, S. Anna MURAWSKA i S. Ewa WOJDAT uczestniczyły w spotkaniu ewangelizacyjnym: "Przystań z Jezusem". Od 21 do 24 lipca uczestnicy mieli rekolekcje i przygotowanie, a od 25 do 27 lipca odbywała się ewangelizacja na festiwalu muzyki  Sunrise - dzielono się własnym doświadczeniem Jezusa. Więcej można przeczytać na stronie:

http://www.przystanzjezusem.pl/KRZYŻ I IKONA ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
W DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ


8 czerwca b.r. rozpoczęła sie peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM w diecezji warszawsko-praskiej, począwszy od Katedry św. Floriana.
9 czerwca grupa Sióstr z Domu Prowincjalnego oraz z Domu Formacji Wincentyńskiej na Kamionku uczestniczyła w procesji z symbolami ŚDM. Przed Kościołem Konkatedralnym na Kamionku była jedna ze stacji. Po modlitwie Ks. Proboszcza Mateusza MATUSZEWSKIEGO studentki z Domu Formacji Wincentyńskiej prowadzonego przez nasze Zgromadzenie zatańczyły piękny taniec uwielbienia Boga, wyrażajacy też radość młodości. Następnie procesja wyruszyła do kolejnych stacji: przy Akademiku UW (ul. Kickiego), Przy Akademiku ARKA przy domu Słowa Bożego, aż do Kościoła pw Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tu miały miejsce: Wieczór Uwielbienia - poprowdzony przez Kapelę N (Księży Misjonarzy) - Msza św. oraz agapa, po której rozpoczęto całonocną adorację Krzyża.

     
       
       
       
       WINCENTYŃSKIE DNI FORMACJI
CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

w Domu Sióstr Miłosierdzia w Warszawie, przy ul. Tamka 35   
6 – 8 czerwca 2014 roku
 

 W tych dniach odbyło się spotkanie w ramach Wincentyńskich Dni Formacji, które poprowadził Ks. Dyrektor Kazimierz MAŁŻEŃSKI CM we współpracy z grupą Sióstr. Przebiegało ono pod hasłem "Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie Moimi świadkami w Jeruzalem i aż po krańce ziemi." Dz 1,8

W czasie katechez, modlitwy liturgicznej, osobistej, przyzywano Ducha Świętego. Piękną kulminacją była modlitwa Akatystu ku czci Ducha Świętego, w którego bogatych wezwaniach każdy mógł wypowiedzieć i zawrzeć swe osobiste modlitwy i prośby.

     
       

 


PAMIĄTKOWA TABLICA W SZPITALU
PRZY UL. BANACHA W WARSZAWIE

W czwartek, 22 maja 2014 roku, w Szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie, w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby, odsłonięto Tablicę Wybitnych Osobowości. Wśród nazwisk profesorów, lekarzy, pielęgniarek znalazły się też nazwiska dwóch naszych sióstr, które przez wiele lat służyły chorym w tamtejszym Szpitalu: śp. Siostry Józefy Kozieł i Siostry Teresy Wojtaszczyk. Dziękujemy Bogu za ich piękną posługę.


Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska