herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

WINCENTYŃSKIE DNI FORMACJI KOBIET

5 – 7 września 2014
Rekolekcje prowadzi ks. Mikołaj Skowron
Temat: Oto Ja Służebnica Pańska
Prosimy o zabranie rzeczy osobistych, buty na zmianę, strój do kaplicy, notatnik,
Pismo św. Starego i Nowego Testamentu.
Rekolekcje są z noclegiem i posiłkami
w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia
Warszawie, ul. Tamka 35

Koszt : ofiara
zgłoszenia:
s. Anna :   @: amsm71@op.pl lub tel. 694-114-136NA PIELGRZYMIM SZLAKU...

Tego roku, po raz kolejny gościłyśmy  w Domu Prowincjalnym grupę pielgrzymów z Częstochowy,  przygotowywano też materiały do punktu sanitarnego, w którym posługują nasze siostry.   

Na szlak pielgrzymkowy wyruszyły:
5 sierpnia z Bazyliki Św. Krzyża: S. Teresa KOZICKA i S. Ewa WOJDAT, a 6 sierpnia z Kościoła Św. Anny grupa sióstr: S. Józefa STANKIEWICZ, S. Agnieszka SZEREWICZ, S. Dorota WRÓBEL i S. Małgorzata ZAGOŻDŻON. S. Józefa pielgrzymuje "jubileuszowo" -
25 raz (24 pielgrzymki z Warszawy na Jasną Górę i 1 do białoruskiego sanktuarium). Powierzając im swoje intencje, które nosimy w sercu, obiecałyśmy również modlitewne wsparcie w trudach pielgrzymowania do stóp Jasnogórskiej Matki i Królowej. Ogarniamy też modlitwą tych, którzy  naszym Pielgrzymom ofiarują pomoc i gościnę na pątniczym szlaku.

     
       
     
       


PRZYSTAŃ Z JEZUSEM
KOŁOBRZEG, 21-27.07.2014


Trzy nasze Siostry: S. Renata BEREDA, S. Anna MURAWSKA i S. Ewa WOJDAT uczestniczyły w spotkaniu ewangelizacyjnym: "Przystań z Jezusem". Od 21 do 24 lipca uczestnicy mieli rekolekcje i przygotowanie, a od 25 do 27 lipca odbywała się ewangelizacja na festiwalu muzyki  Sunrise - dzielono się własnym doświadczeniem Jezusa. Więcej można przeczytać na stronie:

http://www.przystanzjezusem.pl/KRZYŻ I IKONA ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
W DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ


8 czerwca b.r. rozpoczęła sie peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM w diecezji warszawsko-praskiej, począwszy od Katedry św. Floriana.
9 czerwca grupa Sióstr z Domu Prowincjalnego oraz z Domu Formacji Wincentyńskiej na Kamionku uczestniczyła w procesji z symbolami ŚDM. Przed Kościołem Konkatedralnym na Kamionku była jedna ze stacji. Po modlitwie Ks. Proboszcza Mateusza MATUSZEWSKIEGO studentki z Domu Formacji Wincentyńskiej prowadzonego przez nasze Zgromadzenie zatańczyły piękny taniec uwielbienia Boga, wyrażajacy też radość młodości. Następnie procesja wyruszyła do kolejnych stacji: przy Akademiku UW (ul. Kickiego), Przy Akademiku ARKA przy domu Słowa Bożego, aż do Kościoła pw Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tu miały miejsce: Wieczór Uwielbienia - poprowdzony przez Kapelę N (Księży Misjonarzy) - Msza św. oraz agapa, po której rozpoczęto całonocną adorację Krzyża.

     
       
       
       
       Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska