herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

VI LABORATORIUM WINCENTYŃSKIE
„dialog charyzmatu z czasem”

Dom Prowincjalny Sióstr Miłosierdzia
Warszawa 10-11-12.10. 2014

W tych dniach odbyło się w Domu Prowincjalnym, szóste już z kolei, Laboratorium Wincentyńskie, przebiegające w tym roku pod hasłem: Nowa Wyobraźnia MiłosierdziaJana Pawła II szkołą naszej odwagi miłosierdzia i zapału misyjnego. Zgromadziło ono przedstawicieli różnych gałęzi Rodziny Wincentyńskiej: Księży Misjonarzy (CM), Sióstr Miłosierdzia trzech Prowincji (SM), Stowarzyszenia Cudownego Medalika (AMM), Stowarzyszenia Miłosierdzia sw. Wincentego a Paulo (AIC), Młodzieży Misjonarskiej, Wolontariuszy oraz  Współpracowników z różnych naszych Wspólnot.

Czas ten poświęcony był na wspólną modlitwę, dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II, a także na wspólne spotkania, wymianę doświadczeń, ubogacenie się treściami w czasie kilku wykładów goszonych przez Ks. Dyrektora Kazimierza MAŁŻEŃSKIEGO oraz zaproszonych gości: Ks. Marka KOTYŃSKIEGO CSRR oraz Brata Arkadiusza URBANA, Prowincjała Rycerzy Jana Pawła II.

Bogu zawierzamy ten czas, wszystkich uczestników tego spotkania, prosząc o dobre owoce w codziennej służbie człowiekowi.

PIĄTEK - INAUGURACJA I MSZA ŚW.

     
       

PREZENTACJA UCZESTNIKÓW

     
       

SOBOTA - MSZA ŚW.

     

WYKŁADY

     
       

MODLITWA DZIĘKCZYNIENIA ZA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II

     
       

PRACA W GRUPACH

     
       

NIEDZIELA

     
       
 


 

  


WINCENTYŃSKIE DNI FORMACJI KOBIET

5 – 7 września 2014
Rekolekcje prowadzi ks. Mikołaj Skowron
Temat: Oto Ja Służebnica Pańska
Prosimy o zabranie rzeczy osobistych, buty na zmianę, strój do kaplicy, notatnik,
Pismo św. Starego i Nowego Testamentu.
Rekolekcje są z noclegiem i posiłkami
w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia
Warszawie, ul. Tamka 35

Koszt : ofiara
zgłoszenia:
s. Anna :   @: amsm71@op.pl lub tel. 694-114-136NA PIELGRZYMIM SZLAKU...

Tego roku, po raz kolejny gościłyśmy  w Domu Prowincjalnym grupę pielgrzymów z Częstochowy,  przygotowywano też materiały do punktu sanitarnego, w którym posługują nasze siostry.   

Na szlak pielgrzymkowy wyruszyły:
5 sierpnia z Bazyliki Św. Krzyża: S. Teresa KOZICKA i S. Ewa WOJDAT, a 6 sierpnia z Kościoła Św. Anny grupa sióstr: S. Józefa STANKIEWICZ, S. Agnieszka SZEREWICZ, S. Dorota WRÓBEL i S. Małgorzata ZAGOŻDŻON. S. Józefa pielgrzymuje "jubileuszowo" -
25 raz (24 pielgrzymki z Warszawy na Jasną Górę i 1 do białoruskiego sanktuarium). Powierzając im swoje intencje, które nosimy w sercu, obiecałyśmy również modlitewne wsparcie w trudach pielgrzymowania do stóp Jasnogórskiej Matki i Królowej. Ogarniamy też modlitwą tych, którzy  naszym Pielgrzymom ofiarują pomoc i gościnę na pątniczym szlaku.

     
       
     
       


PRZYSTAŃ Z JEZUSEM
KOŁOBRZEG, 21-27.07.2014


Trzy nasze Siostry: S. Renata BEREDA, S. Anna MURAWSKA i S. Ewa WOJDAT uczestniczyły w spotkaniu ewangelizacyjnym: "Przystań z Jezusem". Od 21 do 24 lipca uczestnicy mieli rekolekcje i przygotowanie, a od 25 do 27 lipca odbywała się ewangelizacja na festiwalu muzyki  Sunrise - dzielono się własnym doświadczeniem Jezusa. Więcej można przeczytać na stronie:

http://www.przystanzjezusem.pl/Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska