herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia


REKOLEKCJE PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Dom Prowincjalny Sióstr Miłosierdzia
Warszawa, 22-24.05.2015 r. W tych dniach odbyły się w naszym Domu dni   skupienia, modlitwy, czuwania i przyzywania  światła, mocy Ducha Świętego. Uczestniczyło w nich kilkanaście dziewcząt z Siostrami z różnych wspólnot Prowincji.

        

 


MAJOWE WYJAZDY

W sobotę 9 maja 2015 S. Asystentka Elżbieta KOWALEWSKA, S.Katarzyna JAKSA, Postulantki oraz grupa Sióstr z kilku wspólnot i członkowie ich rodzin uczestniczyli w Pielgrzymce Rodzin Osób Powołanych i wspierających Powołania na Jasnej Górze.
Pani Jasnogórskiej zawierzamy nasze rodziny i nas same - a także te dziewczęta, które szukają swej drogi życiowej - oby były otwarte na Boży głos...

Druga grupa Sióstr z Domu Prowincjalnego z Warszawy, a także z Płocka udała się w przeciwną stronę, na północ  - do Nowego Wiecu, by uczestniczyć w VII Rocznicy Beatyfikacji Bł. S. Marty Wieckiej. Z roku na rok przybywa uczestników tej pięknej uroczystości... a S. Marta zawsze wyprosi piękną pogodę. Poniżej zamieszczamy link do lokalnego portalu, na którym można przeczytać obszerną relację.

http://www.kociewiak.pl/artykul/38883/fotorelacja-vii-rocznica-beatyfikacji-bl-s-marty-wieckiej-apostolki-pokoju


NAWIEDZENIE OBRAZU
MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

DOM PROWINCJALNY SIÓSTR MIŁOSIERDZIA
Warszawa, 9-11.04.2015

W dniach Oktawy Wielkanocy przeżywamy wielką radość, że możemy gościć naszą Matkę i Królową - w znaku obrazu Pani Jasnogórskiej. Już od 7 kwietnia trwało duchowe przygotowanie prowadzone przez Księdza Benedykta FLASIŃSKIEGO CM. Cieszymy się także obecnością z nami S. Radnej Generalnej Zofii DANISCAKOVEJ. Kolejne dni nawiedzenia wypełnia modlitwa, czuwanie - nie tylko Sióstr, ale też naszych sąsiadów, współpracowników, dzieci ze Świetlicy na Tamce z rodzicami, także osób korzystających z działającej przy Domu Prowincjalnym stołówki. Na Tamkę przybyły też Siostry Służebne - Przełożone wszystkich Wspólnot lokalnych Prowincji Warszawskiej, by przynieść niejako do stóp naszej Matki wszystkie troski, radości, każdą Siostrę i każdego Ubogiego, którym Siostry służą w poszczególnych Wspólnotach. Siostry spotkały się też z S. Radną w ramach sesji formacyjnej.

OCZEKIWANIE I MODLITWA

     
       
       
       
 

SOBOTNIA MODLITWA Z KS. BISKUPEM PIOTREM JARECKIM

I NABOŻEŃSTWO POŻEGNANIA

     
       
       
       

Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska