herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia


30 LISTOPADA ZACZĄŁ SIĘ
ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO...

Siostry z różnych Wspólnot naszej Prowincji uczestniczyły w swoich diecezjach w obchodach związanych z rozpoczęciem Roku Życia Konsekrowanego.
A to kilka zdjęć z Warszawy i z Częstochowy, dokąd 30 listopada, w I Niedzielę Adwentu, pojechała S. Wizytatorka Marianna Leszczyńska wraz z grupą Sióstr.

WARSZAWA - KOŚCIÓŁ pw OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - 29.11.2014

     
       
       

JASNA GÓRA - 30.11.2014

     SESJA FORMACYJNA DLA SIÓSTR
OD 13 DO 30 LAT POWOŁANIA

DOM PROWINCJALNY SIÓSTR MIŁOSIERDZIA
WARSZAWA
, 7-9.11.2014 R.


W tych dniach odbyło się na Tamce spotkanie formacyjne przebiegające pod hasłem "Wierność pieczęcią miłości", na które przybyła duża grupa Sióstr z różnych Wspólnot Prowincji. W ciągu tych trzech dni Siostry miały możliwość wysłuchania wykładów S. Wizytatorki Marianny Leszczyńskiej, Ks. Dyrektora Kazimierza Małżeńskiego oraz zaproszonego Gościa: O. prof. dr hab. Grzegorza Bartosika OFMCon, który przybliżył temat: "Maryja wzorem przeżywania konsekracji zakonnej". Był też czas na wspólną modlitwę, indywidualną adorację, refleksję, ale także na "spotkania po latach" oraz dzielenie się radościami i wyzwaniami codziennej posługi Ubogim.

   
     
     KURSOREKOLEKCJE WMM
WARSZAWA, Dom Prowincjalny
17-19.10.2014 r.

Cześć Maryi!

„Świętymi bądźcie” – pod takim hasłem w Domu Prowincjalnym odbyły się kursorekolekcje dla Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej (WMM), które poprowadził ks. Marcin ROLKE CM i s. Elżbieta Piętka.

W spotkaniu uczestniczyło prawie trzydzieści młodych osób zaangażowanych w swoich lokalnych grupach, którzy już  są lub przygotowują się do bycia animatorami.

W spotkaniu brał udział wiceprzewodniczący WMM Maciej Opiłowski oraz Magdalena Opiłowska, która aktualnie jest Doradcą  koordynatorki w naszej Prowincji.

Zgromadzona młodzież reprezentował wspólnoty z:  Jagarzewa, Kielc, Łomży Obrytego i z parafii św. Krzyża w Warszawie.

Wspólne przeżywanie Eucharystii, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, radość wspólnego śpiewu i wspólnej modlitwy różańcowej, praca w grupach, wspólny spacer do BUW to najważniejsze punkty programu.

Niech św. Jan Paweł II, Który patronował naszym kursorekolekcjom wyprasza nam potrzebne łaski i pomaga w zdobywaniu świętości…

     
       
       
       

Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska