herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

 

BOŻE NARODZENIE 2012

Życzymy bogatych w  duchowe przeżycia, świątecznych dni, które życiu nadadzą nowe głębokie znaczenie. Niech rodzący się w ludzkim ciele Boży Syn pomoże nam wszystkim odkryć prawdziwy sens darowanego nam czasu, powierzonych ludzi i spraw; niech pozwoli nam pojąć godność człowieczeństwa.

Radosnych, pełnych pokoju Świąt
i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego 2013 Roku.SPOTKANIE WOLONTARIATU WINCENTYŃSKIEGO
DOM PROWINCJALNY W WARSZAWIE - 
- ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA

30.11-02.12.2012 R.

W dniach 30. XI – 02. XII. 2012 r. w Świetlicy Środowiskowej przy naszym Domu Prowincjalnym odbyło się spotkanie Wolontariatu Wincentyńskiego.  Opiekę duchową nad grupą sprawował Ks. Dyrektor Kazimierz Małżeński CM -  przewodniczył on liturgii i głosił konferencje. Przybliżył zgromadzonym wolontariuszom zagadnienie wiary w wydarzeniach składających się na przygotowanie i przeżywanie Świąt Narodzenia Pańskiego. W kolejnych spotkaniach nakreślił źródło, ideę i sens  inicjatyw charytatywnych określanych mianem wolontariatu oraz potrzebę wspólnoty i formacji do działania w grupie przy maksymalnym zaangażowaniu dostępnych środków i sposobów.

Sobotnią Eucharystię koncelebrował Ks. Kamil NOWACKI, który wygłosił do zgromadzonych kazanie. Młodzież z entuzjazmem podjęła się animacji spotkań liturgicznych.

Grupie towarzyszyły Siostry Miłosierdzia: S. Teresa BANASZEK, S. Katarzyna BESIEKIERSKA, S. Dominika JOŃCA, S. Jadwiga KISIELEWSKA i S. Ewa WOJDAT.

Spotkanie obfitowało w bogate treściowo wydarzenia. S. Dominka JOŃCA przypomniała założenia wolontariatu i dostępne na dzień dzisiejszy formy współpracy między grupami organizowanymi przy wspólnotach SS. Miłosierdzia. Przedstawiła również najbliższe plany dotyczące formacji i zachęciła do twórczej współpracy.  S. Jadwiga  w konferencji przedstawiła temat: „Tajemnica Wcielenia w życiu naszych Założycieli”. Pani Psycholog Wioletta KARPIESIUK poprowadziła warsztat z zakresu budowania motywacji. Wieczór zakończyło radosne spotkanie wspólnotowe przeprowadzone przez S. Katarzynę BESIEKIERSKĄ z nauką tańców integracyjnych, warsztatem wyplatania makramowych różańców oraz zajęcia plastyczne, których wynikiem były karty świąteczne przeznaczone do rozesłania więźniom.

W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze zaangażowani w dzieła SS. Miłosierdzia z Ignacowa, Łbisk, Przasnysza i Warszawy.

Czas wspólnej modlitwy, formacji i radosnego przeżywania wspólnoty zakończyła zapowiedź i zaproszenie na kolejne spotkania Wolontariuszy.

CZAS MODLITWY...

     

...CZAS FORMACJI I RADOŚCI WE WSPÓLNOCIE.

 
 
       
       
     
       
   

SPOTKANIE SIÓSTR JUBILATEK
DOM PROWINCJALNY W WARSZAWIE
26-27.11.2012 R.
 

W tych dniach w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w Warszawie odbywało się spotkanie Sióstr przeżywających Jubileusz 25, 50, 60, 70, a nawet 80 lat powołania. Spotkanie rozpoczęło sie Konferencją Ks. Dyrektora Kazimierza MAŁŻEŃSKIEGO, a wieczorne, uroczyste Nieszpory były okazją do tego, by podziękować Panu Bogu za dar  powołania Sióstr Jubilatek.   We wtorek – w Święto NMP od Cudownego Medalika - po śniadaniu miły punkt programu – spotkanie z S. Wizytatorką Marianną LESZCZYŃSKĄ przebiegające pod hasłem „Wspominamy po latach…”. Msza św. w intencji Sióstr Jubilatek odprawiona  została o godz. 10.30 Sprawowali ją: goszczący w Domu Prowincjalnym Ks. Bp Kazimierz WIELIKOSIELEC z Białorusi, Ks. Dyrektor Kazimierz MAŁŻEŃSKI oraz Ks. Kapelan Eugeniusz DOBKOWSKI. Oprócz Sióstr Domu Prowincjalnego obecni byli na niej także Pracownicy. Dziękując Bogu za życie i powołanie Drogich Sióstr Jubiletek, proszono o obfite Boże błogosławieństwo na dalsze lata ich posługi w Zgromadzeniu.

   

W planie tego dnia znalazły się oczywiście życzenia, kwiaty, podziękowania, połączone z programem słowno-muzycznym zaczerpniętym z tekstów modlitw i rozważań Świętych i Błogosławionych Zgromadzenia.

     
       
       

Dziękując za przygotowane Spotkanie, Siostry Jubilatki wyraziły radość, która jest udziałem całej Prowincji - radość z obecności nowych Sióstr Seminarzystek (nazwa Nowicjuszek w zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia). Wszystkie myśli, pragnienia i prośby powierzono jeszcze raz Panu Bogu przez ręce Niepokalanej – w czasie modlitwy różańcowej. Na zakończenie adoracji i tegorocznego Spotkania Sióstr Jubilatek oraz na dalsze lata posługi otrzymały one indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

A oto kilka zdjęć z poświęcenia pomieszczeń nowo wyremontowanego Seminarium...

     
     Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska