herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

 

NA DROGACH MISJI....

Gościmy w Domu Prowincjalnym nasze siostry Misjonarki:

 
S. Zofię SOCHA z Egiptu

i S. Krystynę ZAWADZKĄ z Libanu,

które spędzają w naszej Prowincji swój zasłużony odpoczynek.

 

 


Wakacje zakończyły się także pod znakiem misji.


31 sierpnia S. Anna WIŚNIEWSKA, która ukończyła naukę w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie wyjechała na bliższe przygotowanie do misji ad gentes do Domu Macierzystego Sióstr Miłosierdzia do Paryża.

Natomiast formację w warszawskim Centrum rozpoczęła w tym roku kolejna Siostra naszej Prowincji -
S. Katarzyna CHMIELEWSKA.

 

 

 

Drogim Siostrom Misjonarkom oraz Siostrom przygotowującym się do pracy misyjnej życzymy wielu łask Bożych, wsparcia Ducha Świetego w tej pięknej posłudze.

 

 


 

DNI FORMACJI DLA KOBIET
DOM PROWINCJALNY W WARSZAWIE
31.08.-02.09.2012 R.

Na zakończenie okresu wakacyjnego w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia odbyły się dni Formacji dla Kobiet przebiegające pod hasłem "W trosce o życie wewnętrzne". Rekolekcje prowadził Ks. Jacek WACHOWIAK CM oraz grupa Sióstr: S. Agnieszka WROŃSKA, S. Barbara MARCZEWSKA, S. Anna MURAWSKA, S. Agnieszka BIAŁOŁĘCKA i S. Katarzyna JAKSA. Uczestniczki miały możliwość spotkania ze Słowem Bożym w czasie prowadzonych medytacji, słuchając konferencji Ks. Jacka. Była okazja do Spowiedzi Św., adoracji Najświetszego Sakramentu, a także rozmów indywidualnych i spotkań w radosnym gronie.

     
 
   


 

PIELGRZYMKA 2012  

 

Nadszedł sierpień... W Domu Prowincjalnym tradycyjnie  nocowali pielgrzymi,  przygotowywano też materiały do punktu sanitarnego, w którym posługują nasze siostry.
 

Tego roku  na szlak pielgrzymkowy wyruszyły:

5 sierpnia z Bazyliki Św. Krzyża: S. Teresa KOZICKA i S. Zofia LIPIŃSKA, a 6 sierpnia z Kościoła Św. Anny liczna grupa sióstr: S. Józefa STANKIEWICZ, S. Agnieszka SZEREWICZ, S. Bożena ADAMKA,           S. Anna SOBCZYK, S. Krystyna STROCZYŃSKA, S. Katarzyna BESIEKIERSKA oraz Postulantki. Powierzając im swoje intencje, które nosimy w sercu, obiecałyśmy również modlitewne wsparcie w trudach pielgrzymowania do stóp Jasnogórskiej Matki i Królowej.

     Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska