herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

SPOTKANIE SIÓSTR JUBILATEK
DOM PROWINCJALNY W WARSZAWIE
26-27.11.2012 R.
 

W tych dniach w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w Warszawie odbywało się spotkanie Sióstr przeżywających Jubileusz 25, 50, 60, 70, a nawet 80 lat powołania. Spotkanie rozpoczęło sie Konferencją Ks. Dyrektora Kazimierza MAŁŻEŃSKIEGO, a wieczorne, uroczyste Nieszpory były okazją do tego, by podziękować Panu Bogu za dar  powołania Sióstr Jubilatek.   We wtorek – w Święto NMP od Cudownego Medalika - po śniadaniu miły punkt programu – spotkanie z S. Wizytatorką Marianną LESZCZYŃSKĄ przebiegające pod hasłem „Wspominamy po latach…”. Msza św. w intencji Sióstr Jubilatek odprawiona  została o godz. 10.30 Sprawowali ją: goszczący w Domu Prowincjalnym Ks. Bp Kazimierz WIELIKOSIELEC z Białorusi, Ks. Dyrektor Kazimierz MAŁŻEŃSKI oraz Ks. Kapelan Eugeniusz DOBKOWSKI. Oprócz Sióstr Domu Prowincjalnego obecni byli na niej także Pracownicy. Dziękując Bogu za życie i powołanie Drogich Sióstr Jubiletek, proszono o obfite Boże błogosławieństwo na dalsze lata ich posługi w Zgromadzeniu.

   

W planie tego dnia znalazły się oczywiście życzenia, kwiaty, podziękowania, połączone z programem słowno-muzycznym zaczerpniętym z tekstów modlitw i rozważań Świętych i Błogosławionych Zgromadzenia.

     
       
       

Dziękując za przygotowane Spotkanie, Siostry Jubilatki wyraziły radość, która jest udziałem całej Prowincji - radość z obecności nowych Sióstr Seminarzystek (nazwa Nowicjuszek w zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia). Wszystkie myśli, pragnienia i prośby powierzono jeszcze raz Panu Bogu przez ręce Niepokalanej – w czasie modlitwy różańcowej. Na zakończenie adoracji i tegorocznego Spotkania Sióstr Jubilatek oraz na dalsze lata posługi otrzymały one indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

A oto kilka zdjęć z poświęcenia pomieszczeń nowo wyremontowanego Seminarium...

     
     ZJAZD ANIMATORÓW I OPIEKUNÓW
WINCENTYŃSKIEJ MŁODZIEŻY MARYJNEJ

CZĘSTOCHOWA, 02-04 listopada 2012 r.

 

Cześć Maryi!


Zwyczajem lat ubiegłych po raz kolejny odbył się w Częstochowie zjazd Animatorów i Opiekunów Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. W dniach od 2-4 listopada 2012 roku uczestnicy spotkania rozważali, czy i w jaki sposób "Stowarzyszenie jest naszym domem". Tym razem zjazd miał jubileuszowy charakter, ponieważ w tym roku świętujemy 160 rocznicę Stowarzyszenia w Polsce...

Wśród uczestników spotkania obecny był także zarząd krajowy WMM, a wśród nich: Przewodnicząca - Aleksandra Żołyńska i Jej zastępca: Maciej Opiłowski, skarbnik - Ilona Żołyńska i pełniąca obowiązki sekretarza Klaudia Biała. Był także Dyrektor Stowarzyszenia ks. Jacek Kuziel CM. Radna  Krajowa s.Agnieszka Dutka oraz koordynatorki: s. Jolanta Brandyk z Prowincji Chełmińsko-Poznańskiej, s.Jolanta Janiszewska z Prowincji Krakowskiej i s. Elżbieta Kowalewska z Prowincji Warszawskiej. Był z nami także ks. Damian Szewczyk i s. Katarzyna Chmielewska z grupą z Lublina, s. Elżbieta  Piętka, s.Maria Bereza i s. Katarzyna Lejzorowicz z młodzieżą z Kielc, s. Natalia Sokołowa z młodzieżą z Brześcia oraz s. Anna Galewska z Bazyliki św. Krzyża i s. Jadwiga Zawadzka z Łbisk. W sobotę przybył do nas także ks. Jerzy Górny CM. Kluczową konferencję na temat trudności w rozumieniu dogmatów maryjnych wygłosiła pani Danuta Piekarz, która swego czasu pełniła obowiązki przewodniczącej w Stowarzyszeniu.

Ważnym też punktem programu była nasz obecność w Cudownej Kaplicy i Apel Jasnogórski, a z soboty na niedzielę podjęliśmy także nocne czuwanie, by w ten sposób podkreślić i podziękować Maryi za czas 160 lat Stowarzyszenia w Polsce. Dziękowaliśmy też za tych, którzy nas poprzedzali, tworząc podwaliny Stowarzyszenia... Radosna atmosfera, duch modlitwy, praca w grupach zintegrowały wszystkich uczestników zjazdu.

Słowa podziękowania kierujemy do naszych Sióstr ze wspólnoty przy ul. św. Barbary za gościnne przyjęcie i wszelką pomoc organizacyjną...     

s. Elżbieta Kowalewska

     
       
       WINCENTYŃSKIE DNI FORMACJI DLA DZIEWCZĄT
DOM PROWINCJALNY W WARSZAWIE
19-21.10.2012 R.

W Domu Prowincjalnym odbyły się kolejne Dni Formacji przebiegające pod hasłem MARYJA W TAJEMNICY KOŚCIOŁA. Konferencje głosił Ks. Jerzy BASAJ CM; służył też oczywiscie posługą sakramentalną. Za całość odpowiedzialna była S. Agnieszka CHEŁCHOWSKA, która współpracowała z S. Katarzyną JAKSA, S. Katarzyną BESIEKIERSKĄ, S. Moniką SUROWIEC, S. Ewą WOJDAT i S. Dorotą WRÓBEL wraz z Postulantkami. Nie zabraklo w te dni ani modlitwy, adoracji Najswietszego Sakramentu, rozważań, ani śpiewu... i tańca nawet. Wszak  "tańcem chwalmy Go..."

     
   
 
 
   
 
 
     
 
       

 


Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska