herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

 

Wielkanoc 2013

Niech rozważanie Tajemnic Paschalnych pobudza nas do pogłębiania naszej wiary w Bożą Miłość i naszej nadziei.  Ta miłość zaprowadziła Jezusa Chrystusa na Krzyż - za nas, dla naszego odkupienia. Z tej miłości pozostał On dla nas w Najświętszym Sakramencie. Nauczył nas własnym przykładem, co to znaczy miłować Boga i bliżniego. Poprzez umycie nóg Apostołom w czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus chciał nas nauczyć postawy służby drugiemu człowiekowi, wzajemnej pomocy. Nawiązał do tego Ojciec Święty Franciszek w swej homilii w Wielki Czwartek, podkreślając, że gest umycia nóg to znak mówiący: "Jestem, aby ci służyć".
Do takiej postawy zachęcił Ojciec Święty, aby przez wzajemną pomoc rosło dobro.

Włączajmy się i my w tą realizację Chrystusowej nauki -
- każdy na swojej drodze...

Radosnego ALLELUJA!!!

 


REKOLEKCJE DLA WOLONTARIUSZY
CZĘSTOCHOWA - Dom Rekolekcyjny
22-24.03.2013 R.

W dniach 22-24 marca 2013 r. w Częstochowie odbyły się rekolekcje dla Wolontariuszy. Opiekę duchową nad grupą sprawowali Klerycy WSD Księży Misjonarzy: kl. Marek KALISZ i kl. Kamil Fryderyk WILK oraz Siostry Miłosierdzia: s. Katarzyna BESIEKIERSKA, s. Dominika JOŃCA i s. Ewa WOJDAT. W konfesjonale posługiwał i Eucharystię sprawował zaproszony gościnnie Ojciec Paulin z Jasnej Góry.

Zasadniczym celem rekolekcji było zgłębianie tajemnicy Triduum Paschalnego poprzez konferencje, wspólną modlitwę i dzielenie się Słowem Bożym. Wspólna i osobista refleksja, krok po kroku prowadziły poprzez wydarzenia Wielkiego Tygodnia do Wigilii Paschalnej. Zwieńczeniem wszystkich spotkań, modlitwy i refleksji był udział w Uroczystościach Niedzieli Palmowej na Jasnej Górze.

Młodzież radosnym zaangażowaniem jeszcze raz dała świadectwo tego, że w ich życiu Chrystus Ukrzyżowany zajmuje pierwsze miejsce. 

     
       
       
       
       
       
       WINCENTYŃSKIE DNI FORMACJI DLA KOBIET
W DOMU PROWINCJALNYM W WARSZAWIE

22-24.02.2013 R.
 

W tych dniach odbywały się w Domu Prowincjalnym dni modlitwy, skupienia prowadzone przez Ks. Jacka WACHOWIAKA CM oraz S. Annę MURAWSKĄ i S. Katarzynę JAKSA z Siostrami Seminarzystkami. W okresie Wielkiego Postu, jaki przeżywamy, Uczestniczki miały możliwość wspólnych spotkań, rozmów indywidualnych oraz modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej ze wspólnym śpiewem i refleksją nad Słowem Bożym, nad Tajemnicą Bożego Miłosierdzia. 

 Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska