herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

SESJA FORMACYJNA DLA SIÓSTR
OD 13 DO 30 LAT POWOŁANIA

DOM PROWINCJALNY SIÓSTR MIŁOSIERDZIA
WARSZAWA
, 7-9.11.2014 R.


W tych dniach odbyło się na Tamce spotkanie formacyjne przebiegające pod hasłem "Wierność pieczęcią miłości", na które przybyła duża grupa Sióstr z różnych Wspólnot Prowincji. W ciągu tych trzech dni Siostry miały możliwość wysłuchania wykładów S. Wizytatorki Marianny Leszczyńskiej, Ks. Dyrektora Kazimierza Małżeńskiego oraz zaproszonego Gościa: O. prof. dr hab. Grzegorza Bartosika OFMCon, który przybliżył temat: "Maryja wzorem przeżywania konsekracji zakonnej". Był też czas na wspólną modlitwę, indywidualną adorację, refleksję, ale także na "spotkania po latach" oraz dzielenie się radościami i wyzwaniami codziennej posługi Ubogim.

   
     
     KURSOREKOLEKCJE WMM
WARSZAWA, Dom Prowincjalny
17-19.10.2014 r.

Cześć Maryi!

„Świętymi bądźcie” – pod takim hasłem w Domu Prowincjalnym odbyły się kursorekolekcje dla Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej (WMM), które poprowadził ks. Marcin ROLKE CM i s. Elżbieta Piętka.

W spotkaniu uczestniczyło prawie trzydzieści młodych osób zaangażowanych w swoich lokalnych grupach, którzy już  są lub przygotowują się do bycia animatorami.

W spotkaniu brał udział wiceprzewodniczący WMM Maciej Opiłowski oraz Magdalena Opiłowska, która aktualnie jest Doradcą  koordynatorki w naszej Prowincji.

Zgromadzona młodzież reprezentował wspólnoty z:  Jagarzewa, Kielc, Łomży Obrytego i z parafii św. Krzyża w Warszawie.

Wspólne przeżywanie Eucharystii, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, radość wspólnego śpiewu i wspólnej modlitwy różańcowej, praca w grupach, wspólny spacer do BUW to najważniejsze punkty programu.

Niech św. Jan Paweł II, Który patronował naszym kursorekolekcjom wyprasza nam potrzebne łaski i pomaga w zdobywaniu świętości…

     
       
       
       

VI LABORATORIUM WINCENTYŃSKIE
„dialog charyzmatu z czasem”

Dom Prowincjalny Sióstr Miłosierdzia
Warszawa 10-11-12.10. 2014

W tych dniach odbyło się w Domu Prowincjalnym, szóste już z kolei, Laboratorium Wincentyńskie, przebiegające w tym roku pod hasłem: Nowa Wyobraźnia MiłosierdziaJana Pawła II szkołą naszej odwagi miłosierdzia i zapału misyjnego. Zgromadziło ono przedstawicieli różnych gałęzi Rodziny Wincentyńskiej: Księży Misjonarzy (CM), Sióstr Miłosierdzia trzech Prowincji (SM), Stowarzyszenia Cudownego Medalika (AMM), Stowarzyszenia Miłosierdzia sw. Wincentego a Paulo (AIC), Młodzieży Misjonarskiej, Wolontariuszy oraz  Współpracowników z różnych naszych Wspólnot.

Czas ten poświęcony był na wspólną modlitwę, dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II, a także na wspólne spotkania, wymianę doświadczeń, ubogacenie się treściami w czasie kilku wykładów goszonych przez Ks. Dyrektora Kazimierza MAŁŻEŃSKIEGO oraz zaproszonych gości: Ks. Marka KOTYŃSKIEGO CSRR oraz Brata Arkadiusza URBANA, Prowincjała Rycerzy Jana Pawła II.

Bogu zawierzamy ten czas, wszystkich uczestników tego spotkania, prosząc o dobre owoce w codziennej służbie człowiekowi.

PIĄTEK - INAUGURACJA I MSZA ŚW.

     
       

PREZENTACJA UCZESTNIKÓW

     
       

SOBOTA - MSZA ŚW.

     

WYKŁADY

     
       

MODLITWA DZIĘKCZYNIENIA ZA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II

     
       

PRACA W GRUPACH

     
       

NIEDZIELA

     
       
 


 

  


Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska