herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

PEREGRYNACJA SYMBOLI
ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

Dom Prowincjalny w Warszawie, 19.10.2015 r.

W ramach peregrynacji po diecezji warszawskiej nasz Dom nawiedziły symbole ŚDM: Krzyż i Ikona Matki Bożej... a także duża grupa młodzieży z warszawskiego Gimnazjum nr 38 im. Marii Skłodowskiej-Curie wraz z opiekunami. Spędzili oni ten czas modlitwy i refleksji razem z Siostrami Domu Prowincjalnego Sióstr Miłosierdzia. Najstarsza z Sióstr - S. Józefa - złożyła u stóp Krzyża kwiaty - symbol modlitwy, którą Siostry starsze i chore zanoszą do Boga w intencji Światowych Dni Młodzieży.

     
       
       
       
       
       

 


DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA

 


II KONGRES MŁODYCH OSÓB KONSEKROWANYCH
Jasna Góra, 23-26 września 2015 r.

21 Sióstr z naszej Prowincji uczestniczyło wraz z Siostrami z Prowincji Chełmińsko-Poznańskiej i Prowincji Krakowskiej Sióstr Miłosierdzia w II Kongresie Młodych Osób Konsekrowanych odbywajacym się na Jasnej Górze. Czas ten wypełniała refleksja, wykłady, dzielenie w grupach, wspólna Eucharystia i indywidualna adoracja. Ostatni dzień kongresu był zarazem Dniem - Wspomnieniem świętych i męczenników życia konsekrowanego, na który z całej Polski przybyły liczne grupy osób konsekrowanych z różnych Zgromadzeń, by podziękować Bogu za dar powołania, za dar świętych, męczenników naszych  zgromadzeń i prosić za ich przyczyną o łaskę wierności i radości w przeżywaniu konsekracji.

Szczegółowe informacje na stronie Kongresu:

http://mlodzikonsekrowani.pl/

     
       

DZIEŃ MODLITW SIÓSTR MIŁOSIERDZIA
I KSIĘŻY MISJONARZY

BAZYLIKA ŚW. KRZYŻA W WARSZAWIE, 12.09.2015

W ramach Roku Życia Konsekrowanego dnia 12.09. br. w Bazylice św. Krzyża zgromadzili się licznie Księża Misjonarze i Siostry Miłosierdzia, by wspólnie dziękować Bogu za charyzmat wincentyński, za bogatą historię naszych Zgromadzeń. Po adoracji i Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Ks. Pawła HOLCA CM, Rektora Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie, wszyscy zebrani przeszli do Domu Prowincjalnego Sióstr Miłosierdzia na Tamkę, by wysłuchać konferencji O. Jacka SALIJ OP dotyczącej Listu Ojca św. Franciszka na Rok Życia Konsekrowanego. Rodzinne spotkanie przedłużyło się na świąteczny obiad, po którym była również możliwość obejrzenia filmu o O. Pedro OPEKA CM.

        
 
   
 
       
       
   
 
 
       

 


Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska