herb
strona gl?wna
zalozyciele
charyzmat
o prowincji
medalik
do swietosci
dziela
p?jdz za mna
wydarzenia
galeria
archiwum
linki
kontakt

Wydarzenia

DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA

 


II KONGRES MŁODYCH OSÓB KONSEKROWANYCH
Jasna Góra, 23-26 września 2015 r.

21 Sióstr z naszej Prowincji uczestniczyło wraz z Siostrami z Prowincji Chełmińsko-Poznańskiej i Prowincji Krakowskiej Sióstr Miłosierdzia w II Kongresie Młodych Osób Konsekrowanych odbywajacym się na Jasnej Górze. Czas ten wypełniała refleksja, wykłady, dzielenie w grupach, wspólna Eucharystia i indywidualna adoracja. Ostatni dzień kongresu był zarazem Dniem - Wspomnieniem świętych i męczenników życia konsekrowanego, na który z całej Polski przybyły liczne grupy osób konsekrowanych z różnych Zgromadzeń, by podziękować Bogu za dar powołania, za dar świętych, męczenników naszych  zgromadzeń i prosić za ich przyczyną o łaskę wierności i radości w przeżywaniu konsekracji.

Szczegółowe informacje na stronie Kongresu:

http://mlodzikonsekrowani.pl/

     
       

DZIEŃ MODLITW SIÓSTR MIŁOSIERDZIA
I KSIĘŻY MISJONARZY

BAZYLIKA ŚW. KRZYŻA W WARSZAWIE, 12.09.2015

W ramach Roku Życia Konsekrowanego dnia 12.09. br. w Bazylice św. Krzyża zgromadzili się licznie Księża Misjonarze i Siostry Miłosierdzia, by wspólnie dziękować Bogu za charyzmat wincentyński, za bogatą historię naszych Zgromadzeń. Po adoracji i Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Ks. Pawła HOLCA CM, Rektora Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie, wszyscy zebrani przeszli do Domu Prowincjalnego Sióstr Miłosierdzia na Tamkę, by wysłuchać konferencji O. Jacka SALIJ OP dotyczącej Listu Ojca św. Franciszka na Rok Życia Konsekrowanego. Rodzinne spotkanie przedłużyło się na świąteczny obiad, po którym była również możliwość obejrzenia filmu o O. Pedro OPEKA CM.

        
 
   
 
       
       
   
 
 
       

 


NA PIELGRZYMKOWYM SZLAKU....

W tym roku na pielgrzymi szlak, aż do trony Jasnogórskiej Pani, wyruszyły z Warszawy dwie grupy Sióstr:

1) 5 sierpnia - S Teresa KOZICKA, S. Ewa WOJDAT i S. Aneta ZAWADA - wraz z grupą z Bazyliki Świętego Krzyża (35. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna)

2) 6 sierpnia - S. Ekonomka Agnieszka SZEREWICZ, S. Józefa STANKIEWICZ, S. Teresa DROZDOWSKA, S. Katarzyna JAKSA, S. Magdalena MÓWIŃSKA, S. Weronika WAGNER i Postulantka Justyna JAROŃ - wraz z grupą Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup "17".

Siostry z Domu Prowincjalnego odwiedziły Pątników w Rawie Mazowieckiej i Michałowicach, przywożąc tradycyjnie nie tylko słowa zachęty i pozdrowienia, ale też coś ku pokrzepieniu...

RAWA MAZOWIECKA

   
       

MICHAŁOWICE

     
       

 Copyright © 2009 Szarytki Prowincja Warszawska